Mieszkanie z Rynku Pierwotnego VS z Rynku Wtórnego

Przy zakupie mieszkań jednej z wielu decyzji , które muszą być dostępne na rynku z najlepszych naszych mieszkań będzie pochodzić. Możemy kupić mieszkanie od dewelopera , czyli jak się często zdarza dziura w ziemi lub z rynku wtórnego , czyli mieszkanie, które było już zamieszkiwane. Oba wybory mają swoje zalety i zalety, dlatego w tym opakowaniu postaramy się pobrać z tego, co każdy z wyborów się nagrać, aby każdy mógł zostać objęty decyzją . Czy przeprowadzania Analizy weźmiemy kapsułę uwagę 6 głównych kryteriów , ktorými większość osob kieruje SIE Przy wyborze swojego wymarzonego M .

1. Cena

Rynek Pierwotny

W porównaniu do ceny mieszkań z rynku pierwotnego jest wyższa niż mieszkania z rynku wtórnego. Wynika to próba tego, że jest ich mniejsza ilość, a także z najwyższych cen działów pod kątem, materiałów budowlanych, kosztów robocizny oraz oczywiście marży dewelopera. W końcu jest to inwestycja na którym deweloper musi zarobić . Natomiast w zależności od Miasta moze sie do różnić , dlatego wARTo przeprowadzić ANALIZĖ dla swojej miejscowości, A najlepiej Dzielnicy w ktorej chcemy zamieszkać.

Często rozwijają się także w swoich umowach stosujących  zapisy o możliwościach wzrostu cen , możliwych cen materiałów i robocizny objętych tą. Warto zwrócić na to uwagę. W takim wypadku mamy często możliwość odstąpienia od umowy, ale co z tego dotyczy np. od roku płacimy kredyt i ponieślimy koszty z nim związane…?

Pozostałe rodzaje wpływu na ceny mieszkań z rynku pierwotnego są następujące:

 • Koszt aktu notarialnego – niższy (nie płacimy PCC)
 • Negocjacje – trudniejsze (sprzedają osoby wyszkolone w sprzedaży)
 • Czynsz – często niższy (niski koszt czynszu remontowego)
 • Wykończenie – tańsze
 • Komórka lokatorska – często jest obowiązkowa i płatna
 • Miejsce parkingowe – często jest obowiązkowe i płatne
 • Koszty alternatywne – wyższe, np. wynajem mieszkań do momentu odebrania swojego

Rynek Wtórny

Ceny mieszkań na rynku wtórnym są z ogólnej taryfy . Jest to większa większa dostępność takich mieszkań. Ponadto ich standard często pozostawia wiele do życzenia, z czego właściciel nieraz doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że są skłonni negocjować. Częste są również inne powody, które „zmuszają” ich do dużej spieniężenia swojej nieruchomości. Dużo łatwiej dostępne również takie mieszkania w okazyjnej cenie , czyli dużo niższej, niż inny tego typu mieszkania. Sczegółowo omawiamy to na naszym kursie online „ Jak kupić pierwsze mieszkanie ” ( www.Pierwsze-Mieszkanie.pl ). Pozostałe czynniki wpływające na koszty mieszkań z rynku wtórnego są następujące:

 • Koszt aktualny notarialnego – wyższy (płacimy PCC – 2% ceny zakupu)
 • Negocjacje – łatwiejsze (sprzedają osoby prywatne)
 • Czynsz – wyższy (wysoki koszt czynszu remontowego)
 • Wykończenie (remont) – droższe (możemy oczywiście kupić wykończone)
 • Komórka lokatorska (piwnica) – bezpłatna, w cenie mieszkania
 • Miejsce parkingowe – darmowe, ogólnodostępne
 • Koszty alternatywne – brak

   2. Lokalizacja

Rynek Pierwotny

Obecnie deweloperzy często budują na obrzeźach miast, ponieważ coraz bliżej centrum nie ma często po prostu działek do zakupu lub ich cena jest tak wysoka, że ​​inwestycja deweloperska się nie opłaca. Przez to możemy mieć dostęp do komunikacji, szkół, rozrywki itp. Lokalizacja jest zbyt mocno ograniczona , ponieważ w każdym mieście jest zawsze jakaś ograniczona ilość inwestycji deweloperskich i żadna z nich może nie być przyprawiona do gustu .

Rynek Wtórny

Mieszkania z Rynku wtórnego często cechują SIĘ lepsza LOKALIZACJA. Są to miejsca, gdzie „wszystko co potrzebne do życia” zawiera się w najbliższych miejscach lub z możliwością łatwego dojazdu. Wybrane takie mieszkania mamy w ofercie dużo lepszy dostęp do komunikacji, szkół, rozrywki itp. Możemy również zrobić rozeznanie wśród rodziny / przyjaciół, czy dana lokalizacja spełnia ich oczekiwania i porównuje do naszych.

3. Czas

Rynek Pierwotny

Należy przejść o kryterium czasu do rynku pierwotnego przegrywa zrynkiem wtórnym. W zależności od regionu na mieszkanie od dewelopera trzeba czekać od 6 miesięcy do ponad 2 lat , nie wliczając w to częstych opóźnień w trakcie budowy. Dostępne są bardzo często dostępne od dewelopera funkcje „od ręki”, a mogą być często używane w metrażach powyżej 90m2.

Rynek Wtórny

Mieszkanie z rynkiem wtórnym ma tę zaletę , że po zapłacie całości ceny (a często nawet po zapłacie tego samego zadatku) dostępne są klucze do mieszkania i możemy od razu zacząć mieszać Korzystać z zaoszczędzić pieniądze jak i stres związany z oczekiwaniem na swoje własne mieszkanie.

4. Bezpieczeństwo transakcji

Rynek Pierwotny

Niestety w tej sprawie z obowiązującą przewagą rynku wtórnego. Kupując mieszkanie od dewelopera, gdy często jest to nawet dziura w ziemi narażona na to, że inwestycja może nie zostać zakończona . Warto sprawdzić inne inwestycje, które przeprowadził deweloper oraz jego aktualną sytuację finansową oraz prawną .

Rynek Wtórny

Kupując mieszkanie z rynkiem wtórnym jesteśmy z wydajnymi bardziej bezpiecznymi. Sprawdzony akt prawny mieszkania samemu lub z pomocą notariusza, gdy wszystko jest wporządku do dopiero wtedy podchodzimy do zakupu.

Co przede wszystkim sprawdzamy:

 • Księgę wieczystą (dział III i IV)
 • Czy mieszkanie jest zadłużone
 • Czy ktoś jest zameldowany

5. Koszty aranżacji – Wykończenie VS Remont

Rynek Pierwotny

Mieszkanie w stanie deweloperskim jest tańsze w wykończeniu. Przede wszystkim dlatego, że nie trzeba wymieniać elektryki, hydrauliki oraz zużywać dużo mniej materiałów budowlanych (wylewki, prostowanie ścian). W związku z tym sma robocizna również będzie tańsza.

Rynek Wtórny

Niestety remont w mieszkaniu z rynku wtórnego do trudniejszej, dłuższa ii droższa sprawa.

Dokładne koszty wykończenia mieszkań z rynku pierwotnego znajdują się tutaj , a koszty remontu mieszkania z rynku wtórnego znajdują się tutaj.

6. Infrastruktura

Rynek Pierwotny

Z ogólnych nowych mieszkań budowanych na obrzeżach, ponieważ blisko centrum już nie ma dostępnych działek lub ich ceny są bardzo wysokie. Deweloper często zaczyna się, a infrastruktura powstaje dopiero później. Chodzi tu o drogi, szkoły, sklepy oraz oczywiście komunikację miejską.

Rynek Wtórny

Tutaj mamy tę przewagę, że cała infrastruktura możemy sprawdzić przed zakupem. Wystarczy przejść się na spacer, czy porozmawiać z sąsiadami.

Powyżej zostało wypisanych 6 głównych stawek zakupu mieszkań. W zależności od tego, czego oczekuje się od nowego mieszkania na rynku deweloperskiego, jak i rynku wtórnego może być idealne. Przed zakupem warto zastanowić się, jakie mamy potrzeby i możliwości. Więcej na ten temat na naszym kursie online „Kupno Mieszkania od A do Z” ( www.Pierwsze-Mieszkanie.pl ).